ابزار کاهش حجم تصویر آنلاین
ابزار کاهش حجم عکس چیست؟

این ابزار کدنویسی شده اختصاصی یک نرم افزار یا سرویس آنلاین در وب سایت پلتفرم بوی است که برای کاهش اندازه یک تصویر و حجم فایل آن به کار می‌رود. این ابزارها معمولاً از الگوریتم‌های فشرده‌سازی تصویر استفاده می‌کنند تا حجم فایل تصویر را با حفظ کیفیت تصویر کاهش دهند. با استفاده از این ابزارها، می‌توانید حجم فایل تصاویر خود را به طور قابل توجهی کاهش داده و به راحتی آن‌ها را برای ارسال از طریق ایمیل، پیامک، ارسال در شبکه‌های اجتماعی و یا قرار دادن در وب‌سایت‌ها استفاده کنید.

از دیگر مزیت های ابزار کاهش تصویر آنلاین این است که نیازی به نصب برنامه یا پلاگین های سنگین ندارید.

آیا این ابزار تصاویر را پیش از پردازش آپلود میکند؟

خیر. این ابزار برای پردازش تصاویر ارسالی شما نیاز به آپلود آنها بر روی سرور ندارد . مهمترین نکته در اینجا این است که این ابزار به صورت آفلاین روی مرورگر کاربر اجرا می‌شود و به هیچ عنوان از تصاویر شما یا داده‌های شما دسترسی ندارد. بنابراین، شما می‌توانید با اطمینان از این ابزار برای کاهش حجم تصاویر خود استفاده کنید. در پلتفرم بوی شما میتوانید صدها ابزار آنلاین موردنیازتان را پیدا کنید.

ابزار کاهش حجم عکس چگونه کار میکند؟

ابزار کاهش حجم عکس ها از الگوریتم های فشرده سازی تصویر برای کاهش حجم عکس استفاده می کند. برای فهم بهتر عملکرد این الگوریتم ها، باید ابتدا بدانیم که عکس به صورت ماتریس پیکسل ها در فضای دو بعدی ذخیره می شود. هر پیکسل از یک رنگ سه بعدی تشکیل شده است که شامل مقادیر قرمز، سبز و آبی در بازه 0 تا 255 می باشد. برای نمونه، یک عکس به ابعاد 1000 × 1000 پیکسل با یک عمق رنگ 24 بیت، شامل 3 میلیون بایت اطلاعات است.

مثال :

وقتی که شما یک عکس را در یک ابزار کاهش حجم عکس بارگذاری می کنید، ابزار ابتدا الگوریتم های فشرده سازی تصویر را بر روی آن اعمال می کند. الگوریتم های مختلف ممکن است تلاش کنند تا این اطلاعات را به یک شکل بهتر و کوچک تر به نمایش بگذارند.

مزیت استفاده از ابزار کاهش حجم تصویر نسبت به نرم افزارهای نصب شدنی

ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس مزایای مختلفی نسبت به نرم افزارهای کم کننده حجم دارند. برخی از این مزایا عبارتند از:

  • راحتی استفاده: نیاز به انجام کار حرفه ای و تخصصی نیست! تنها کاری که باید انجام دهید این است که عکس خود را بارگذاری کرده و تنظیمات کاهش حجم را انتخاب کنید.
  • دسترسی سریع و آسان: به سرعت این ابزار از طریق مرورگر وب قابل دسترسی است . این بدان معناست که می توانید از آنها در هر دستگاهی که به اینترنت دسترسی دارد استفاده کنید.
  • صرفه جویی در زمان: ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس معمولاً سریعتر از نرم افزارهای کم کننده حجم عمل می کنند. این به این دلیل است که آنها نیازی به نصب یا راه اندازی ندارند.
  • قابلیت استفاده مجدد: بدون محدودیت هرچقدر که نیاز دارید از ابزار ما جهت کاهش حجم عکس خود استفاده کنید.

پیگیری مشکلات

ابزارهای پلتفرم بوی همواره تلاش می کنند تا یک ابزار بی عیب و نقض باشند و از هرگونه اشتباه و یا مشکلات فنی جلوگیری کنند.

حال چنانچه مشکلی در این بخش برای شما رخ داده می توانید ، با پر کردن این فرم مشکل خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت برای رفع و پیگیری این مسله با شما ارتباط برقرار کنیم.

    کلیه ابزارهای وب سایت پلتفرم بوی مرتبا به روز رسانی شده و کاملا به زبان فارسی هستند. همچنین در هر بخش راهنمای نحوه استفاده برای راحتی استفاده شما کاربران قرار داده شده است.

    کلیه ابزارهای آنلاین

    این ابزار را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید