دانلود برنامه ویرایشگر اسناد برنامه نویسی Visual Studio Code

Visual Studio Code برنامه ویرایش زبان های برنامه نویسی

برنامه Visual Studio Code یا همان ویژوال استودیو کد یک ویرایشگر سورس های برنامه نویسی سبک اما قدرتمند است که برای پلتفرم های مختلفی از جمله لینوکس ، macOS و ویندوز در دسترس است. این برنامه از JavaScript ، TypeScript و Node.js به طور کامل پشتیبانی می کند و دارای یک اکوسیستم غنی از برنامه های افزودنی برای زبانهای دیگر (مانند C ++ ، C # ، Java ، Python ، PHP ، Go) و افزودنی بررسی کدهای زمان اجرا (مانند .NET و Unity) است ، به طوری که خطاهای منطقی کدهای شما را هم تشخیص می دهد.

درباره ویژوال استودیو کد چه می دانید؟

برنامه ویژوال استودیو کد یک ویرایشگر برای توسعه برنامه ها و اپلیکیشن برای پلتفرم های مختلف از جمله وب است. برنامه ویژوال استودیو کد ابزارها و امکاناتی نظیر Visual Studio دارد با این تفاوت که برای کامپایل کردن و خروجی نهایی ساخته نشده و تنها یک ویرایشگر اسناد برنامه نویسی است که تا بیشترین حد مطلوب خطاهای کد شما را رفع و به توسعه سریعتر آن کمک می کند.

برنامه ویژوال استودیو کد از زبان های برنامه نویسی مختلفی مثل C ، C++,  C# ,  F# ، HTML ، JSON ، Lua ، PHP ، Perl ، پایتون ، SQL ، ویژوال بیسیک ، XML  , HTML , CSS , JS و برخی دیگر از زبان ها و همچنین Node.js , ASP.NET و برنامه های تحت دات نت فریم ورک پشتیبانی می کند.

اجرای کدهای JavaScript با ویژوال استودیو کد

اگر تا به امروز زبان برنامه نویسی JavaScript را در Visual Studio Code اشکال زدایی می کرده اید احتمالاً از افزونه Chrome Debugger یا Microsoft Edge Debugger استفاده کرده اید.این دو افزونه با اجرای کد شما روی این دو مرورگر صحت و درستی کدهای شما را بررسی می کند اما برای اشکال زدایی دیگر هیچکدام از اینها لازم نیست زیرا در نسخه جدید این برنامه اشکال زدایی JavaScript اکنون در آن تعبیه شده است.

برای اشکال زدایی از هر پروژه در Chrome یا Microsoft Edge ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک سند جاوا اسکریپت خود را باز کرده و با فشار دادن کلید F5 یا فعال کردن نماد اشکال زدایی در نوار منو و انتخاب “اجرا و اشکال زدایی” به برنامه اجازه دهید تا اشکالات کد شما را تست کند . همچنین می توانید از پالت دستور Visual Studio Code استفاده کنید و دستور “Debug: Open Link را اجرا کنید. از آنجا به بعد می توانید بدون نیاز به نصب افزونه در Chrome ، Edge یا Node.js سورس کد خود را اشکال زدایی کنید.

با برنامه ویژوال استودیو کد چه کارهایی می شود انجام داد ؟

  • برنامه هایی خود را برای پلتفرم های Android ، iOS ، Mac ، Windows ، وب و cloud ایجاد کنید
  • با ویژوال استودیو کد به سرعت برنامه نویسی کنید
  • اشکال زدایی و تشخیص آسان کد های نوشته شده
  • اغلب تست کنید و با اطمینان درست بودن قطعه کد خود را پشت سر بگذارید
  • گسترش و سفارشی سازی محیط توسعه و برنامه ها به میل خودتان
  • دسترسی به سرویس های ارائه دهنده سورس کد مانند گیت هاب
برنامه ویژوال استودیو کد
اسکرین شات برنامه ویژوال استودیو کد

 

دانلود برنامه Visual Studio Code از پلتی مارکت سنتر

 

دانلود نسخه ۶۴ بیتی

برای دانلود این نسخه بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

 

 

 

آیا این نوشته برای شما مفید بود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.