الگوریتم‌های هوش مصنوعی چگونه کار میکنند؟

تِندایو محصول جدید وب سایت پلتفرم بوی است که به میلیون ها پرسش دسته های مختلف حوزه فناوری دیجیتال پاسخ داده است. اعلامیه حریم خصوصی تِندایو

سوال: الگوریتم‌های هوش مصنوعی چگونه کار میکنند؟

الگوریتم‌های هوش مصنوعی به روش‌های مختلفی کار می‌کنند، اما همه آن‌ها بر اساس یک اصل مشترک هستند: یادگیری از داده‌ها. الگوریتم‌های هوش مصنوعی با داده‌های آموزش داده می‌شوند و سپس می‌توانند از آن داده‌ها برای حل مسائل یا انجام وظایف استفاده کنند.

الگوریتم‌های هوش مصنوعی را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد: یادگیری نظارت شده و یادگیری بدون نظارت.

یادگیری نظارت شده زمانی است که الگوریتم‌ها با داده‌های آموزشی که شامل پاسخ‌های درست نیز هست، آموزش داده می‌شوند. به عنوان مثال، یک الگوریتم تشخیص چهره با داده‌های آموزشی که شامل تصاویر چهره‌های انسان و برچسب‌های مربوطه است، آموزش داده می‌شود. این الگوریتم می‌تواند از این داده‌ها برای یادگیری الگوهای چهره‌های انسان استفاده کند و سپس می‌تواند از این الگوها برای شناسایی چهره‌های جدید استفاده کند.

یادگیری بدون نظارت زمانی است که الگوریتم‌ها با داده‌های آموزشی که شامل پاسخ‌های درست نیست، آموزش داده می‌شوند. به عنوان مثال، یک الگوریتم خوشه‌بندی با داده‌های آموزشی که شامل نقاط داده‌ای است، آموزش داده می‌شود. این الگوریتم می‌تواند از این داده‌ها برای شناسایی الگوهای مشابه در نقاط داده‌ای استفاده کند و سپس می‌تواند از این الگوها برای گروه‌بندی نقاط داده‌ای به خوشه‌های مختلف استفاده کند.

الگوریتم‌های هوش مصنوعی در حال حاضر در طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرند، از جمله:

  • تشخیص چهره
  • ترجمه زبان
  • تشخیص گفتار
  • رانندگی خودکار
  • بازی‌های کامپیوتری
  • پزشکی
  • مالی

الگوریتم‌های هوش مصنوعی همچنان در حال پیشرفت هستند و انتظار می‌رود که در آینده در کاربردهای بیشتری مورد استفاده قرار گیرند.

هرچه بیشتر بدانید بهتر است🔸⚡❔❕

تِندایو پرسش آی تی پرسش نرم افزار

چگونه در kmplayer سایز فیلم را تغییر دهیم؟

تِندایو پرسش آی تی پرسش نرم افزار

چگونه در kmplayer صدای فیلم را زیاد کنیم؟

تِندایو پرسش آی تی پرسش نرم افزار

چگونه در kmplayer زیرنویس فیلم را انتخاب کنیم؟

تِندایو پرسش برنامه نویسی

ایجاد لیست کشویی در html

تِندایو پرسش برنامه نویسی

اصلی‌ترین ویژگی‌های سی پلاس

تِندایو پرسش ارز دیجیتال

آیا ارز ice network ارزش خواهد داشت؟

تِندایو پرسش آی تی پرسش ترفند

ترفند ریتاچ بیوتی در فتوشاپ

تِندایو پرسش سایت

Domain شبکه چیست؟

تِندایو پرسش هوش مصنوعی

یک هوش مصنوی مثل سیری برای اندروید
tendaiwo

تِندایو، پرسش از دنیای آی تی

خیلی سوالات زیادی داریم که باید به همه آنها پاسخ داده شود.سوالاتی بسیاری در زمینه نرم افزار، سخت افزار،سایت، سئو، برنامه نویسی و ... که تِندایو جوابشان را میداند.

"تندایو" (Tendaiwo) که به معنی "حرکت به سوی پیشرفت" در زبان شونا، یکی از زبان‌های محلی زیمبابوه است، یکی از اسامی آفریقایی با معنی بسیار جالب است. این نام، نشان دهنده روحیه‌ی پیشرفت، بهبود و تلاش در زندگی است.با بیشتر دانستن، تلاش کنید و به خواسته هایتان برسید.

شما هم میتوانید سوالتان را بپرسید تا پس از پاسخ دهی توسط تندایو در دسته موردنظر ثبت شود.برای ورود به بخش اصلی میتوانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تِندایو، پرسش از دنیای آی تی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *