VAR چگونه کار می کند؟

تِندایو محصول جدید وب سایت پلتفرم بوی است که به میلیون ها پرسش دسته های مختلف حوزه فناوری دیجیتال پاسخ داده است. اعلامیه حریم خصوصی تِندایو

💬سوال: VAR چگونه کار می کند؟

دوربین‌های VAR (Video Assistant Referee) در ورزشگاه‌ها به منظور کمک به تصمیم‌گیری در بازی‌های ورزشی، به ویژه در فوتبال، عمل می‌کنند. این دوربین‌ها به شکل زیر عمل می‌کنند:

  1. ثبت تصاویر: در ورزشگاه، دوربین‌های مختلفی نصب شده‌اند که تصاویر بازی را ضبط می‌کنند. این دوربین‌ها معمولاً در موقعیت‌های استراتژیک در ارتفاعات مختلف نصب شده‌اند تا تمامی زوایا و وقایع بازی را ضبط کنند.
  2. ارسال تصاویر به VAR Room: تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های ورزشگاه به یک اتاق یا محل مخصوصی به نام “VAR Room” ارسال می‌شوند. در این اتاق، داوران VAR به تصاویر دسترسی دارند و می‌توانند آن‌ها را بررسی کنند.
  3. تجزیه و تحلیل تصاویر: داوران VAR تصاویر را با دقت بررسی می‌کنند تا هر نقضی یا وقوع مهمی در بازی را تشخیص دهند. این می‌تواند شامل نقض‌های قوانین بازی، آفساید، گلزنی، تخلف‌ها و وقایع مشابه باشد.
  4. ارتباط با داور اصلی: اگر داوران VAR نقضی یا وقوعی اشتباهی را تشخیص داده‌اند که داوران اصلی آن را ندیده‌اند، آنها با داور اصلی بازی تماس می‌گیرند. این ارتباط معمولاً توسط یک سیستم رادیویی انجام می‌شود.
  5. تصمیم نهایی: داور اصلی بازی دستورات و توصیه‌های داوران VAR را در نظر می‌گیرد و تصمیم نهایی را اعلام می‌کند. این تصمیم‌گیری به تصویر تجزیه و تحلیل دقیق ویدئویی از وقایع و بازی‌ها کمک می‌کند.

عملکرد دوربین‌های VAR در ورزشگاه بهبود قابل توجهی در دقت تصمیمات داوران و اصلاح تصمیمات اشتباه در بازی‌های ورزشی، به ویژه فوتبال، ایجاد کرده است.

روش کار وی اِی آر

در فوتبال، مدل VAR به عنوان Video Assistant Referee شناخته می‌شود و برای کمک به تصمیم‌گیری در مواقع ابهامی و مهم در بازی‌های فوتبال استفاده می‌شود. این مدل به تکنولوژی و دستگاه‌های تصویری مجهز است و وظیفه تحلیل تصاویر و مواقع اشتباه در تصمیم‌گیری داوران بازی را دارد.

مدل VAR در فوتبال به شکل زیر عمل می‌کند:
– دوربین‌های مختلف در ورزشگاه‌ها تصاویر بازی را به دستگاه VAR ارسال می‌کنند.
– داوران VAR به این تصاویر دسترسی دارند و می‌توانند صحت تصمیمات داوران اصلی بازی را بررسی کنند.
– اگر داوران VAR نقضی یا موقعیت اشتباهی را تشخیص دهند که داوران اصلی آن را اشتباهی ندیده‌اند، آنها با داوران اصلی تماس می‌گیرند و اوضاع را به او توضیح می‌دهند.
– داور اصلی بازی دستورات و توصیه‌های داوران VAR را در نظر می‌گیرد و تصمیم نهایی را اعلام می‌کند.

مدل VAR در فوتبال به تحسین بسیاری از افراد منجر شده است چرا که به اصلاح تصمیمات داوران و کاهش خطاهای داوری در بازی‌ها کمک می‌کند. این مدل به بهبود عدالت و انصاف در مسابقات فوتبال کمک می‌کند.

هرچه بیشتر بدانید بهتر است🔸⚡❔❕

تِندایو پرسش آی تی پرسش نرم افزار

چگونه در kmplayer سایز فیلم را تغییر دهیم؟

تِندایو پرسش آی تی پرسش نرم افزار

چگونه در kmplayer صدای فیلم را زیاد کنیم؟

تِندایو پرسش آی تی پرسش نرم افزار

چگونه در kmplayer زیرنویس فیلم را انتخاب کنیم؟

تِندایو پرسش برنامه نویسی

ایجاد لیست کشویی در html

تِندایو پرسش برنامه نویسی

اصلی‌ترین ویژگی‌های سی پلاس

تِندایو پرسش ارز دیجیتال

آیا ارز ice network ارزش خواهد داشت؟

تِندایو پرسش آی تی پرسش ترفند

ترفند ریتاچ بیوتی در فتوشاپ

تِندایو پرسش سایت

Domain شبکه چیست؟

تِندایو پرسش هوش مصنوعی

یک هوش مصنوی مثل سیری برای اندروید
tendaiwo

تِندایو، پرسش از دنیای آی تی

خیلی سوالات زیادی داریم که باید به همه آنها پاسخ داده شود.سوالاتی بسیاری در زمینه نرم افزار، سخت افزار،سایت، سئو، برنامه نویسی و ... که تِندایو جوابشان را میداند.

"تندایو" (Tendaiwo) که به معنی "حرکت به سوی پیشرفت" در زبان شونا، یکی از زبان‌های محلی زیمبابوه است، یکی از اسامی آفریقایی با معنی بسیار جالب است. این نام، نشان دهنده روحیه‌ی پیشرفت، بهبود و تلاش در زندگی است.با بیشتر دانستن، تلاش کنید و به خواسته هایتان برسید.

شما هم میتوانید سوالتان را بپرسید تا پس از پاسخ دهی توسط تندایو در دسته موردنظر ثبت شود.برای ورود به بخش اصلی میتوانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تِندایو، پرسش از دنیای آی تی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *