اموجی ها چه معنایی دارند ؟ شکلک هایی که به اشتباه ارسال شدند ! 😍😇

اگر می خواهید بدانید که تمام شکلک هایی که هر روز در پیام رسان های محبوبتان استفاده می کنید دقیقا به چه معنا و مفهومی هستند لازم است که این مقاله را تا انتها بخوانید و ببینید که آیا تاکنون از آنها به شکل درستی استفاده کرده اید یا خیر !!

اموجی ها همان شکلک های این 😍 شکلی هستند که مدام در پیام ها آنها را ارسال می کنیم . مسله اینجاست که آیا واقعا از آنها درست استفاده می کنیم ؟! خوب شاید در جواب اول این موضوع را اضافه کنیم که تصویر شکلک ها بسیار واضح هستند و معنای آنها مشخص است ولی اگر خوب دقت کنید شاید تفاوت بعضی از آنها برای شما کمی گنگ باشد و شاید تابحال به همین دلیل از آنها زیاد استفاده نکرده اید.

در اینجا همه معانی اموجی های محبوب و پراستفاده در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها را برای شما ترجمه کرده ایم و اگر موردی را از قلم انداخته ایم به ما پیام بزنید تا در اسرع وقت اموجی را به لیست اضافه کنیم.

شکلک اموجی ها کدام ها هستند ؟

ایموجی یکی از مفیدترین ابزارهای ارتباطی مختص قرن ۲۱ است. با وجود آنها به راحتی میتوان بیان احساسات نمود و از قهقمه زدن تا گریه شدید را به راحتی در پیامها نشان داد بدون اینکه نیاز باشد حرفی از احساس خود بزنید .

تا قبل از اختراع ایموجی کسی در پیامش اینطور میگفت که : کاری که کردی اصلا درست نبود ( عصبانی هستم ) و در جواب این پیام را می گرفت : خوب کاری کردم ( خنده ی بلند بلند بلند ) !!

اگر خنده تان گرفت پس واقعا بخندید چون دیگر از آن دوران ها گذشتیم و اکنون ایموجی ها 😄 را در اختیار داریم .

از یک شکلک می توان برای بیان شخصیت یا عواطف احساسی خود در فعالیت های ایمیل یا در شبکه های اجتماعی استفاده کرد. در حقیقت ، تقریباً نیمی از نظرات و توضیحات در اینستاگرام حاوی یک شکلک هستند و استفاده از یک شکلک در شبکه های اجتماعی می تواند منجر به تعامل ۲۵٫۴ درصدی شود. این یعنی اینکه مردم بهتر با اموجی ها ارتباط می گیرند تا خود پیام و اینکه اموجی زودتر جلب توجه می کند. در نهایت ، یک شکلک درست استفاده شده می تواند مخاطبان شما را بخنداند و احساس ارتباط بهتری با شما داشته باشد.

به طور مثال دیروز دز صندوق اسپم ایمیل خود یک ایمیل با عنوانی که اموجی زیر در آن بود دریافت کردم که با تا توجه به اینکه ایمیل چهارمم در لیست بود ولی اول آن را باز کردم . عنوان ایمیل این بود :

⏳ شمارش معکوس شروع شد ⏰ – فقط ۴۸ ساعت فرصت داری تا از تخفیف‌‌ها استفاده کنی! ‌ ‌

همانطور که مشاهده می کنید ، ایموجی ها می توانند پیام های شما را به سطح بالاتری برسانند و به شما امکان دهند در یک صندوق ورودی ایمیل شلوغ برجسته تر شده شانس بازدید بیشتری داشته باشید. علاوه بر این ، می توانید از آنها به عنوان جایگزینی برای کلمات عمومی و بیش از حد استفاده شده مانند “پول” استفاده کنید و محتوای خود را تازه و جذاب کنید.

اما شکلک ها ممکن است گیج کننده باشند ، و تشخیص تفاوت در معنا اغلب دشوار است – مانند بین چهره “🙄” و “😳” (به من اعتماد کنید ، یکی وجود دارد).

برای اینکه محتوای پیام ارسالی شما دقیق تر باشد و شکلک به درستی انتخاب شود قصد داریم تا پر استفاده ترین و گیج کننده ترین ایموجی ها را برای شما شرح دهیم که در دفعات بعدی به درستی از آنها استفاده کنید و تاثیر بیشتری روی مخاطب خود بگذارید .

چطور است دوست عزیزم ؟ از محتوای مقاله لذت می بری 👍؟

صورتک های ایموجی که به اشتباه ارسال می کردیم !

بسیاری از ماها در متن پیام های خود از ایموجی هایی استفاده کرده ایم که بسیار غلط و اشتباه بوده اند . به طور مثال با دیدن شکل ظاهری آنها تصور می کردیم که معنای درست آنها را می دانیم در حالی که معنای آنها چیز دیگری بود و به غلط همراه پیام خود ضمیمه و ارسال کردیم . در اینجا تعدادی از این شکلک ها را گردآوری کرده ایم که با هم بررسی می کنیم .

از هرکسی بپرسید این ایموجی را نشانه ی بی تفاوتی معنا می کند و این در حالی است که معنی این شکلک ندانستن است . یا اگر حرفی خیلی گنک باشد از این شکلک استفاده می شود

در بسیاری از موارد از این ایموجی برای نشان دادن چشم در چشم شدن و یا نمادی از خرچنگ استفاده می کردیم . جالب است بدانید که این ایموجی نماد بیماری سرطان است و در قسمت شکلک های نماد و سمبل قرار می گیرد .

بسیاری تصور می کنند این ایموجی نشان دهنده ی زنگ خوردن گوشی یا الارم است در حالی که این نماد برای نمایش دادن ویبره گوشی به کار می رود .

این ایموجی به معنای تنفر نیست بلکه به معنای یک بیماریی که با استفراغ همراه باشد تلقی می شود.

این ایموجی نشان دهنده ی اب زلال نیست بلکه از این ایموجی برای نمایش دادن کار سخت و عرق ریختن استفاده می شود.

این ایموجی به معنای دهن کجی نیست بلکه از آن برای خنگ بازی از روی قصد استفاده می شود . یعنی کسی که در ذات خنگ نیست ولی از قصد لب و لوچه خود را کج میکند

این ایموجی خورشید نیست . خیلی ها از این ایموجی برای صبح بخیر استفاده می کنند در حالی که معنای این شکلک اشاره کردن به شدت نور صفحه نمایش کامپیوتر یا موبایل است !

خیلی ها از این ایموجی برای مشت ، عصبانیت و یا اتحاد و بعضا برای نمایش هیچ یا پوچی استفاده می کنند در حالی که معنای اصلی آن اعتراض به شخصی یا چیزی است

این ایموجی برای نشان دادن ویروس ، مریض بودن و یا جراحی کردن نیست . از آنجایی که چشمان این شکلک بسته است یعنی که شخص جراحی شده فوت کرده است !

این ایموجی نشانه ی فقط تعجب کردن نیست بلکه اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد که این تعجب با کمی شرم و یا شک شدن عاطفی همراه است .

این اموجی به معنای عشق زیاد نیست . خیلی ها در بروز یا بیان شدت احساساتشان از این اموجی استفاده می کنند ، در حالی که معنای آن هوای عشق یکدیگر را داشته باشیم معنای آن است.

ابن ایموجی یک گلدان یا کوزه نیست . از این ایموجی برای بیان اثار باستانی هم استفاده نکنید . در واقع این ایموجی برای بیان نگه داری مردگان است

بسیاری تصور می کنند که این ایموجی معنای خاصی ندارد و تنها برای بیان قدرت یا نمادی با انگشتان دست است در حالیکه معنای این شکلک بیان توانایی انجام کاری است که شخص مقابل قادر به انجام آن نیست !

قرار نیست با این ایموجی به طرف مقابلتان بفهمانید که ادم مرموزی هستید یا در حال مخفی کردن چیزی هستید چرا که معنی این ایموجی احساس فریب خوردن و گاه کمی با ترس است

این ایموجی نماد و نشانه ی بیماری ایدز نیست بلکه از آن برای نشان دادن حمایت از آن بیماری یا دیگر بیماری ها استفاده می شود

این ایموجی نشان دهنده ی حرف انگلیسی V نیست بلکه نشانه ی برج حمل ماه فروردین است

مسلمان ها فکر می کنند این ایموجی به معنای دعا کردن است در صورتی که طراح این ایموجی آن را برای درخواست پول یا چیزی طراحی کرده است !

این ایموجی برای بیان احساس خانوادگی یا دوست داشتن نیست بلکه یک نوع علاقه برای ایجاد یا شروع رابطه جنسی است !

نخیر این ایموجی برای نمایش دادن نماد شیطان پرستی نیست بلکه از آن برای بیان جمله ی دوستت دارم استفاده می شود ولی برای شخصی که با آن کاملا غریبه هستید

خیلی ها از این ایموجی برای نشان دادن باحال بودن یا عبارت همه چیز درست است استفاده می کنند در حالی که معنای آن ارزوی موفقیت داشتن است

این ایموجی برای نشان دادن سردرد نیست بلکه از آن برای نشان دادن تمایل به ماساژ یا ارامش فکری استفاده می شود

آیا این نوشته برای شما مفید بود ؟

2 دیدگاه برای “اموجی ها چه معنایی دارند ؟ شکلک هایی که به اشتباه ارسال شدند ! 😍😇

  1. Platform boy
    rohi zad گفته:

    عجیبه که ایموجی ها هم انقدر داستان دارن !
    من فکر میکنم تا الان هرچی دیدیم همونو بزنیم قبوله خوبه حرف بد نزدیم پاش خخخخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *