190 فیلم با موضوع کامپیوتر، هک و برنامه نویسی

190 فیلم با موضوع کامپیوتر، هک و برنامه نویسی
190 فیلم با موضوع کامپیوتر، هک و برنامه نویسی

فیلم هایی با موضوعیت دنیای صفر و یک!

فیلم‌هایی که در این مقاله بررسی خواهند شد، منتخبی از تولیدات سینمایی در این رشته بوده و با توجه به موضوعاتی که پوشش می‌دهند، می‌توانند برای کسانی که به دنبال تماشای فیلم‌های مرتبط با کامپیوتر و برنامه نویسی هستند، بسیار جذاب و مفید باشند.با توجه به عمق موضوع، تلاش شده است تا انواع مختلفی از فیلم‌ها به بررسی بپردازیم. از فیلم‌هایی که به صورت داستانی به سراغ موضوعات امنیت و هکرها می‌روند تا فیلم‌هایی که بیشتر در صدد توصیف زندگی برنامه‌نویس‌ها و زندگی در دنیای کامپیوتر هستند.

نهایتا، از آنجایی که سینما یکی از هنرهای مهم و تأثیرگذار جوامع ماست، معرفی و بررسی فیلم‌های مرتبط با موضوع کامپیوتر به معنایی نقشی موثر در توسعه و ارتقاء دانش و آگاهی عمومی در این حوزه دارد. امید است که این مقاله برای خوانندگان علاقه‌مند در این زمینه، به عنوان یک منبع مفید و دستاوردی برای کشف و درک بهتر دنیای فیلم‌ها و فناوری کامپیوتر به شمار آید.

در این مقاله قصد داریم تا با معرفی و بررسی فیلم‌هایی که به موضوعات مربوط به کامپیوتر، هک و برنامه نویسی مرتبط میشوند بپردازیم و برای خواننده‌های علاقه‌مند در این حوزه لیستی جذاب و جالبی را ارائه دهیم. همچنین یادآور شویم که در پلتفرم بوی بخشی تحت عنوان 250 موسیقی فیلم سینما دایر شده است که علاقه مندان به دنیای سینما میتوانند به موسیقی های مشهور فیلم های جهان گوش دهند.

فیلم هایی که هر علاقه مند دنیای دیجیتال باید ببیند :-×~!

فیلم هایی که هر علاقه مند دنیای دیجیتال باید ببیند
فیلم هایی که هر علاقه مند دنیای دیجیتال باید ببیند

در ادامه 190 فیلم با موضوعات مرتبط با دنیای نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر، هک و نفوذ در شبکه، فضای مجازی و اینترنت و از همه مهمتر دنیای رازآلود برنامه نویسان را به شما معرفی کنیم.هیچ چیز بهتر از تماشای یک فیلم مرتبط با موضوع مورد علاقه آدم نیست ! چیزی که کاملا با آن آشنا و درگیر هستید و قرار است جای کار کردن امشب به صندلی تکیه داده و زندگی خود را در یک فیلم تماشا کنید.

لیست 190 فیلم با موضوع کامپیوتر، هک و برنامه نویسی

در زیر 250 فیلم با موضوع کامپیوتر، هک و دنیای اینترنت را برای شما معرفی می‌کنم:

بدون شک 10 رتبه برتر این لیست فیلم های زیر هستید:

 1. The Social Network (2010)
 2. War Games (1983)
 3. The Matrix (1999)
 4. Hackers (1995)
 5. Sneakers (1992)
 6. The Imitation Game (2014)
 7. Snowden (2016)
 8. Blackhat (2015)
 9. The Net (1995)
 10. Takedown (2000)

اما این همه لیست ما نیست و قرار است از صد فیلم و سریال هم فراتر برویم پس با ما همراه باشید.

نکته مهم : کاربر گرامی فیلم هایی که دارای توضیحات می باشند جز کاندید هایی هستند که پلتفرم بوی پیشنهاد میکند آنها را زودتر تماشا کنید.

رتبه یک The Social Network (2010)

فیلم “شبکه اجتماعی” در سال 2010 به کارگردانی دیوید فینچر منتشر شد. فیلم بر اساس داستان واقعی تألیف ابی وینترز است و دربارهٔ خلاقیت و رقابت در زمینهٔ فعالیت در شبکهٔ اجتماعی فیسبوک است.

داستان فیلم با زمان حاضر آغاز می‌شود، ولی به صورت ناخودآگاه و پشت‌زمینهٔ تولید فیسبوک توضیح می‌دهد. مارک زاکربرگ (نقش اول: جسی آیزنبرگ) دانشجوی دانشگاه هاروارد است که تازه با دختری روبرو می‌شود و تصمیم می‌گیرد یک وبسایت بسازد که به کاربران امکان پنهان کردن‌ مشخصات شخصی خود را می‌دهد. او به همراه دوستش ادواردو ساوارین (نقش اول: اندرو گارفیلد) این وبسایت را طراحی می‌کند که به سرعت در دانشگاه شهرت می‌یابد و تعداد زیادی از دانشجویان را به وبسایتش جذب می‌کند.

اما با استقبال بیش از حد از این وبسایت، مارک توسط دو دوست قدیمی رونالد سایواس و دیوید فینچ، دادخواهی می‌شود. آن‌ها معتقدند که مارک آنها را از پروژه بیرون کرده و به تنهایی آن را توسعه داده است. بر اساس این اتهام، یک دادخواهی رسمی علیه مارک وبسایت «پیتون نقطه کام» را به مقامات قضایی میاندازند. در حالی که دادخواهی در دست اجرا است، مارک مورد جذب دو سرمایه‌گذار بزرگ، تایلر وینکلوس و کامرون وینکلوس قرار می‌گیرد که به او توسعهٔ وبسایت جدیدی، یعنی فیسبوک را پیشنهاد می‌دهند. در طول داستان، به تدریج فصول حاضر داستان با وقایع گذشته حاشیه‌ساز دادخواهی تلفیق می‌شود و رابطهٔ مارک با روزنامه‌نگاران، روابط بین او و دوستش ادواردو، و رقابت با دو رقیب قابل توجه خود را نشان می‌دهد.

فیلم شبکه اجتماعی 2010
فیلم شبکه اجتماعی 2010

رتبه دوم War Games (1983)

فیلم “جنگ های بازی” (War Games)، در سال 1983 اکران شد و توسط جان بد هام (John Badham) کارگردانی شد. این فیلم به ژانرهای علمی تخیلی و هیجان انگیز تعلق دارد.

داستان فیلم درباره‌ی نوجوانی به نام دیویدلاشو (با بازی مت مکلوهلین) است که برنامه نویسی با استفاده از کامپیوتر خود به نظام کامپیوتری دولت نفوذ می‌کند. دیوید به اشتباه با یک سیستم کامپیوتری به نام WOPR (سیستم پردازش اطلاعات جنگ) که برای شبیه‌سازی و اجرای جنگ‌ها استفاده میشود، وارد میشود و باعث احتمال وقوع جنگ جهانی سوم می‌شود.

فیلم جنگ های بازی
فیلم جنگ های بازی

در تلاش برای جلوگیری از وقوع جنگ جهانی، دیوید با همکاری دختری به نام جنی (با بازی آلی شیدی)، سعی می‌کند کنترل را به دست بگیرد و پیشرفته ترین سیستم‌های جنگی را غیرفعال کند. این مسیر با معرفی شخصیت دکتر فالتر فالکن (با بازی جان وود) که به عنوان افسر ارتباطات نظامی فدرال وارد داستان میشود، پیچیده می‌شود.

“جنگ های بازی” از نظر منتقدان و تماشاگران به خوبی پذیرفته شد و به یک فیلم موفق تبدیل شد. این فیلم فراتر از مسائل فنیکالیتی می‌رود و مفهومی قدرتمند در باره خطرات مرتبط با تکنولوژی و اثرات دخالت برنامه نویسی در سیستم‌های نظامی دارد.

رتبه سوم فیلم The Matrix (1999)

فیلم ماتریکس یک فیلم اکشن علمی تخیلی محصول سال ۱۹۹۹ به نویسندگی و کارگردانی واچوفسکی‌ها است. کیانو ریوز، لارنس فیشبرن، کری-ان ماس، هوگو ویوینگ، جو پانتولیانو و گلوریا فاستر در این فیلم بازی می کنند.

در سال ۲۰۲۰، بشریت توسط ماشین‌هایی که از منابع طبیعی زمین استفاده می‌کنند، به بردگی کشیده شده است. ماشین‌ها انسان‌ها را در یک واقعیت مجازی به نام ماتریکس نگه می‌دارند تا از آنها به عنوان منبع انرژی استفاده کنند.

رتبه چهارم فیلم Hackers (1995) – هکرها 1995

هکرها (1995) یک فیلم مهیج آمریکایی به کارگردانی ایان سافتلی است. این فیلم داستان یک گروه هکر نوجوان را دنبال می کند که توسط یک افسر پلیس مخفی به نام دی. اف. براون (فیشر استیونس) مورد تعقیب قرار می گیرند.

داستان فیلم با ورود مردی به نام کنت استوکس (مارک آنتونی) به زندگی دانیل “دِید” لومیس (جانی لی میلر) شروع می شود. استوکس یک هکر جنتلمن است که به دِید کمک می کند تا به دنیای هک کردن بازگردد. دِید که از قبل سابقه هک کردن دارد، به سرعت به یک هکر ماهر تبدیل می شود و به گروهی از هکرهای نوجوان به رهبری امیلین “کیت” پری (آنجلینا جولی) می پیوندد.

فیلم Hackers (1995) - هکرها 1995
فیلم Hackers (1995) – هکرها 1995

5. Sneakers (1992)
6. The Imitation Game (2014)
7. Snowden (2016)

رتبه هشتم Blackhat (2015)

فیلم با موضوع هک (زیبا و جذاب) *پیشنهادی👌

فیلم Blackhat توسط مایکل من و به کارگردانی مایکل مان است که در سال 2015 منتشر شد. این فیلم در ژانر هیجان انگیز و مرتبط با دنیای هکرها دارد.

فیلم فیلم Blackhat کلاه سیاه 2015
فیلم فیلم Blackhat کلاه سیاه 2015

داستان فیلم در مورد یک هکر جهانی به نام نیک هاتون می‌باشد که توسط دولت آمریکا از زندان آزاد می شود تا به آنها در پیدا کردن یک هکر خطرناک و جنایتکار که به تاسیسات و نیروگاه های دولتی حمله میکند ی‎رود. هاتون در نقش یک شخصیت خارق العاده و بسیار باهوش قرار دارد که برای ردیابی این تهدید بین المللی استخدام می‎شود.

در طول داستان، هاتون با همکاری یک بازیگر بانفوذ به نام شایا لونگ (نقش بازیگر آنا کروبا) و باستان شناس (نقش یک خبرنگار چینی) همکاری می‎کند تا به دنبال این هکر بروند. آنها مسیری پر از مخاطرات، جنایات و هک سیستم ها را طی می‎کنند تا بتوانند هکری که به دنبال آن هستند را ردیابی کنند و این تهدید را از بین ببرند.

Blackhat یک فیلم هیجان انگیز با صحنه های اکشن فوق العاده و جذاب است. کارگردانی برجسته مایکل مان به تصویر کشیدن دنیای هکرها و جنایت های رایانه ای در یک روحیه جدی و هیجان انگیز کمک کرده است. واقعیت های تکنیکی و جزئیات کاملا دقیق طراحی شده، و برای تماشاچیان علاقمند به دنیای هکری بسیار جذاب خواهد بود.

9. The Net (1995)
10. Takedown (2000)
11. The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
12. Swordfish (2001)
13. Tron (1982)
14. Ex Machina (2014)
15. The Fifth Estate (2013)
16. Ghost in the Shell (1995)
17. The Thirteenth Floor (1999)
18. Live Free or Die Hard (2007)
19. The Lawnmower Man (1992)
20. Antitrust (2001)

رتبه بیست و یک Code 46 (2003)

فیلم “Code 46” در سال 2003 توسط کارگردان معروف مایکل وینترباتام ساخته شد. این فیلم تریلری در ژانر علمی تخیلی و درام است. داستان فیلم در آینده رخ می‌دهد و در جهانی است که تکنولوژی پیشرفته‌ای که روابط انسانی را کنترل می‌کند، حاکم است.

در داستان فیلم، ورلین (با بازی تیم رابینز) یک کارآگاه بیمه است که به شهری به شرق زمین فرستاده می‌شود تا بررسی کند که چرا بیماری ها و ناهنجاری های ژنتیکی در این شهر افزایش یافته است. او در این شهر Maria (با بازی سامانتا مورتون) را ملاقات می‌کند، یک زنی جذاب که از او مجوزی برای ورود به این شهر می‌خواهد. این دو عاشق یکدیگر می‌شوند و رابطه‌ای شکل می‌گیرد که با خطر از دست دادن هرگز ندیدن یکدیگر همراه است.

در حالی که به نظر می‌رسد رابطه آنها نیز ممنوع باشد، ورلین و ماریا به یک معمای بزرگ رسیده و جواب‌های بیشتری در مورد رابطه غیرقابل اعتماد آنها پیدا می‌کنند. آنها متوجه می‌شوند که جامعه یهودیان با استفاده از تکنولوژی جدیدی به نام “کد 46” درسال سال اعتماد و تماس جنسی بین اعضای خود را محدود کرده‌اند تا جلوی ژنتیکی و ناهنجاری‌های بینایی ژنتیکی را بگیرند.

فیلم code 46 (2003)
فیلم code 46 (2003)

فیلم “Code 46” نقد و بررسی های مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرده است و از لحاظ تولید و هنری بسیار قابل توجه است. این فیلم در کنار عناصر علمی تخیلی، در مورد عشق، اعتماد و هویت انسانی نیز بحث می‌کند.

22. Sneakers (1992)
23. The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy (2005)
24. The Circle (2017)
25. Minority Report (2002)
26. Strange Days (1995)
27. Gamer (2009)
28. Source Code (2011)
29. Transcendence (2014)

رتبه سی Mr. Robot (TV Series, 2015-2019)

سریال آقای ربات

سریال “آقای ربات” یک مجموعه تلویزیونی درام، روانشناسی با موضوع هک و نفوذ است که از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ در سه فصل در شبکه USA Network پخش شده است. سریال توسط سم ایسمایل و ساخته شده و سام ایسمایل نیز نویسنده اصلی آن است. داستان سریال در مورد یک هکر جوان به نام الیوت آلدرسون است که به عنوان مهندس امنیتی برای یک شرکت فناوری کار می کند و همچنین به طور غیر قانونی با نام “فیلم تلویزیونی” به تنهایی هک می کند. الیوت به طور ناخواسته بر زندگی و اعتقادات افراد عامل می شود و درگیر توطئه هایی می شود که از کنترل بیرونی قابل فهم نیست.

با گرفتن الهام از واقعیت های فناوری سایبر و جامعه نوظهور، سریال “آقای ربات” به بررسی مسائل اجتماعی و فرهنگی نظیر کارآفرینی، حریم خصوصی، دولت و کنترل های فناوری می پردازد. علاوه بر این، سبک فیلمسازی بسیار تیره و عمیق سریال از طریق هماهنگی موسیقی، فیلترهای بصری و استفاده از تکنیک های سینمایی منحصر به فرد، تجربه یکتا و معتادکننده ای را برای بیننده ایجاد می کند.

سریال آقای ربات یک مجموعه تلویزیونی درام با موضوع هک است
سریال آقای ربات یک مجموعه تلویزیونی درام با موضوع هک است

“آقای ربات” مورد استقبال مثبتی از سوی منتقدان و حضور فعال بینندگان در سطح جهانی قرار گرفت و برخی جوایز مهم نیز به دست آورد. این سریال به عنوان یکی از بهترین سریال های دهه ۲۰۱۰ برشمرده شده است و به خاطر فصل اول آن، جایزه اِمی معروف را کسب کرده است.

31. Halt and Catch Fire (TV Series, 2014-2017)
32. Silicon Valley (TV Series, 2014-2019)
33. Person of Interest (TV Series, 2011-2016)
34. Intelligence (TV Series, 2014)
35. Black Mirror (TV Series, 2011-2019)
36. Scorpion (TV Series, 2014-2018)
37. Chuck (TV Series, 2007-2012)
38. CSI: Cyber (TV Series, 2015-2016)
39. Numb3rs (TV Series, 2005-2010)
40. The IT Crowd (TV Series, 2006-2013)
41. The Big Bang Theory (TV Series, 2007-2019)
42. Silicon Cowboys (2016)
43. Terms and Conditions May Apply (2013)
44. We Are Legion: The Story of the Hacktivists (2012)
45. Codegirl (2015)
46. The Code: Story of Linux (2001)
47. The Startup Kids (2012)
48. The Internet’s Own Boy: The Story of Aaron Swartz (2014)
49. Citizenfour (2014)
50. Zero Days (2016)
51. Pirates of Silicon Valley (1999)
52. The Internship (2013)
53. The Terminal (2004)
54. The Forbin Project (1970)
55. The Net 2.0 (2006)
56. The Net 3.0 (2008)
57. Firewall (2006)
58. Enemy of the State (1998)
59. The Italian Job (2003)
60. Primer (2004)
61. The Conversation (1974)
62. The Bourne Identity (2002)
63. The Bourne Ultimatum (2007)
64. The Bourne Legacy (2012)
65. The Bourne Supremacy (2004)
66. The Circle (2017)
67. The Dark Knight (2008)
68. The Dark Knight Rises (2012)
69. The Core (2003)
70. The Day the Earth Stood Still (1951)
71. The Day the Earth Stood Still (2008)
72. The Adjustment Bureau (2011)
73. The Matrix Reloaded (2003)
74. The Matrix Revolutions (2003)
75. The Andromeda Strain (1971)
76. The Andromeda Strain (2008)
77. The Blackout (2019)
78. The Crazies (2010)
79. The Day (2011)
80. The Divide (2011)
81. The East (2013)
82. The Machine (2013)
83. The Maze Runner (2014)
84. The Maze Runner: The Scorch Trials (2015)
85. The Maze Runner: The Death Cure (2018)
86. The Signal (2014)
87. The Zero Theorem (2013)
88. Transcendence (2014)
89. TRON: Legacy (2010)
90. Untraceable (2008)
91. Virtuosity (1995)
92. WarGames: The Dead Code (2008)
93. Westworld (TV Series, 2016-2018)
94. Who Am I (2014)
95. Wild Palms (TV Mini-Series, 1993)
96. The X-Files (TV Series, 1993-2018)
97. You’ve Got Mail (1998)
98. Zero Cool (1986)
99. 23 (1998)
100. 404: Error Not Found (2011)
101. Algorithm (2014)
102. Algorithm: BLISS (2017)
103. Antitrust (2001)
104. Antiviral (2012)
105. Avatar (2009)
106. Avalon (2001)
107. Blackhat (2015)
108. Blade Runner (1982)
109. Blade Runner 2049 (2017)
110. Blue Thunder (1983)
111. Brainstorm (1983)
112. Brazil (1985)
113. Capricorn One (1977)
114. Chappie (2015)
115. Code 46 (2003)
116. Colossus: The Forbin Project (1970)
117. Computer Chess (2013)
118. The Congress (2013)
119. The Core (2003)
120. The Crow: City of Angels (1996)
121. The Crow: Salvation (2000)
122. The Crow: Wicked Prayer (2005)
123. The Cube (1997)
124. The Da Vinci Code (2006)
125. The Day After Tomorrow (2004)
126. The Day the Earth Stood Still (1951)
127. The Day the Earth Stood Still (2008)
128. The Descent (2005)
129. The Descent: Part 2 (2009)
130. The Diamond Arm (1968)
131. The Double (2013)
132. The Dying of the Light (2014)
133. The Echelon Conspiracy (2009)
134. The Eden Formula (2006)
135. The Enigma of Kaspar Hauser (1974)
136. The Enigma of Kaspar Hauser (1993)
137. The Final Cut (2004)
138. The Fourth Protocol (1987)
139. The Game (1997)
140. The Great Hack (2019)
141. The Green Hornet (2011)
142. The Hacking of America (TV Movie, 1997)
143. The Hudsucker Proxy (1994)
144. The Hunt for Red October (1990)
145. The Imitation Game (2014)
146. The Invisible War (2012)
147. The Island (2005)
148. The Jackal (1997)
149. The Last Mimzy (2007)
150. The Lawnmower Man (1992)
151. The Lone Gunmen (TV Series, 2001)
152. The Machine (2013)
153. The Manchurian Candidate (1962)
154. The Manchurian Candidate (2004)
155. The Mars Underground (2007)
156. The Matrix Reloaded (2003)
157. The Matrix Revolutions (2003)
158. The Net (1995)
159. The Net 2.0 (2006)
160. The Net 3.0 (2008)
161. The Next Three Days (2010)
162. The Number 23 (2007)
163. The Parallax View (1974)
164. The Pentagon Wars (1998)
165. The Philadelphia Experiment (1984)
166. The Prestige (2006)
167. The Quantum Activist (2009)
168. The Quantum Revolution (2008)
169. The Recruit (2003)
170. The Relic (1997)
171. The Rise of the Robots (TV Movie, 2013)
172. The Saint (1997)
173. The Social Dilemma (2020)
174. The Sorcerer’s Apprentice (2010)
175. The Sphere (1998)
176. The Terminator (1984)
177. The Terminator 2: Judgment Day (1991)
178. The Terminator 3: Rise of the Machines (2003)
179. The Terminator 4: Salvation (2009)
180. The Thirteenth Floor (1999)
181. The Ticket (2016)
182. The Tourist (2010)
183. The Truman Show (1998)
184. The Ultimate Gift (2006)
185. The War of the Worlds (1953)
186. The War of the Worlds (2005)
187. The Wave (2008)
188. The X-Files: Fight the Future (1998)
189. The X-Files: I Want to Believe (2008)
190. The Year of Living Dangerously (1982)

مطالب خواندنی بیشتر در وبلاگ پلتفرم بوی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

4 دیدگاه برای “190 فیلم با موضوع کامپیوتر، هک و برنامه نویسی

 1. Avatar
  پویا گفته:

  لطفا لینک دانلود انواع کیفیت و زبان اصلی زیر نویسش را هم قرار بدین دانلود کردنشون دردسره اولا پیدا نمیشن پیدا بشنم زبان اصلیه

  • Platform boy
   Platform boy گفته:

   متاسفانه در حال حاضر در امکان قرارگیری لینک دانلود و یا تماشای فیلم در پلتفرم بوی میسر نیست

 2. Avatar
  zahra 2323 گفته:

  فیلم searching رو هم بزارید… داستانش روی یک صفحه کامپیوتر روایت میشه ..خیلی خوبه و مناسب لیستتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *