برنامه سلامتی با پلتفرم بوی

برنامه سلامتی با پلتفرم بوی

به شما کمک می کند مراقب سلامتی خود باشید.

کار بیشتر همراه با تنی سالم و تندرست

سیستم فناوری دیجیتال ما به شما کمک می کند تا به طور مؤثر اگر که در طول روز زیاد پشت کامپیوتر می نشینید، سلامتیتان دچار مشکل نشده و همیشه سالم و تندرست بمانید.

کمک فناوری به سلامتی شما

امروزه طراحی بیشتر فناوری‌های مبتنی بر مراقبت‌های بهداشتی با ملاحظات متخصصان این حوزه و شرکت‌های فناوری هدایت می‌شود. این چندین مزیت دارد، اما ما استدلال می کنیم که نیاز به یک رویکرد طراحی تکمیلی بر اساس خواسته کاربران و سبک زندگی روزمره آنها وجود دارد. رویکردی که در آن تمرکز اصلی توسعه فناوری بر مبنای وضعیت سلامتی جسمی و روحی کاربر است که متناسب با روال‌های زندگی روزمره وی باشد و در نتیجه به کاربران اجازه می‌دهد به فعالیت‌هایی که دوست دارند و عادت کرده‌اند در کنار شغل خود ادامه دهند.پلتفرم بوی برنامه روزانه شما را به گونه ای چیده تا اگر زمان زیادی را پشت کامپیوتر مشغول هستید به سلامتییتان لطمه ای وارد نشود.

برنامه از کیبورد فاصله بگیر !

ابزاری در پلتفرم بوی داریم که به شما کمک می کند تا با گرفتن تایمی مشخص مانع از زیاد پشت سیستم نشستن شما شود.این ابزار دارای یک آلارم با صدای ملایم است که بر اساس زمان تعیین شده شما را مطلع می کند که باید بلند شید.ابزار فوق حرفه ایی نیست اما بازخورد خوبی از آن داشته ایم.پس یک تب جدید باز کنید و قدم اول را شروع کنید.

پیشنهاد می کنیم هر 30 دقیقه بلند شید و 2 دقیقه در محل کار خود قدم بزنید.

ابزار تایمر برای استراحت زمان کار

مصرف روزانه شیر

مقدار شیر مورد نیاز برای هر فرد بستگی به سن، جنسیت، و فعالیت فیزیکی آن شخص دارد. برای مثال، نوزادان و کودکان کمتر از ۱ سال نیاز به حداقل ۴۰۰ میلی لیتر شیر در روز دارند، در حالی که برای بزرگسالان میزان توصیه شده حدود ۲۲۵-۳۵۰ میلی لیتر در روز است.

به طور کلی، رژیم غذایی سالم شامل مقدار مناسبی از شیر و فرآورده‌های لبنیات می‌باشد. اما برای تعیین دقیق میزان مصرف شیر، بهتر است با متخصص تغذیه مشورت کنید.

 

برنامه هفتگی پلتفرم بوی (همراه با شیر)

مصرف روزانه شیر
مصرف روزانه شیر

شنبه:

صبح: یک لیوان شیر با کلوچه شکلاتی
ناهار: پلو با گوشت قرمز
شام: کوکو سیب زمینی با ماست

یکشنبه:

صبح: یک لیوان شیر با نان تست
ناهار: سالاد کاهو با پنیر فتا و سس سزار
شام: برنج با سبزیجات و سینه مرغ

دوشنبه:

صبح: دو عدد تخم مرغ با نان تست و یک لیوان شیر
ناهار: نودل با گوشت چرخ کرده و سس قارچ
شام: چلو کباب با ماست

سه‌شنبه:

صبح: یک لیوان شیر با غلتک موز
ناهار: سالاد تن ماهی با سس سویا
شام: قرمه سبزی با ماست

چهارشنبه:

صبح: دو عدد نان تست با پنیر و یک لیوان شیر
ناهار: پیتزا با پپرونی و قارچ
شام: خوراک بامیه با ماست

پنج‌شنبه:

صبح: یک لیوان شیر با آردویژ و عسل
ناهار: گوشت بریان با سیب زمینی و سبزیجات
شام: اسپاگتی با سس گوجه فرنگی و کره پنیری

جمعه:

صبح: دو تخم مرغ سرخ شده با نان تست و یک لیوان شیر
ناهار: ساندویچ گوشت گردونه با سالاد و پنیر چدار
شام: برگر با سیب زمینی سرخ شده

توجه داشته باشید که این برنامه برای هر فردی مناسب نیست.

 

آب یا چایی بنوشید !

یک ابزار مفید برای یادآوری زمان نوشیدن یا استراحت شما.بدون شک یادآور زمان نوشیدن آب حتی اگر تشنه نباشید بسیار مهم است و به کمک این برنامه زمانبندی خود را حفظ کنید.

Result

به کمک این ابزار می توانید برای نوشیدن آب یا چایی یک یادآورنده زمانی ایجاد کنید.مثلا هر نیم ساعت یکبار به شما هشدار دهد که باید یک لیوان آب بخورید.

یادآور نوشیدن آب
یادآور نوشیدن آب

حتماً این توصیه برای نوشیدن هشت لیوان آب در روز را شنیده اید. به خاطر سپردن آن آسان است و هدف معقولی است اما خیلی ها فراموش می کنند. اکثر افراد سالم هر زمان که احساس تشنگی کنند می توانند با نوشیدن آب و سایر مایعات هیدراته بمانند. برای برخی افراد دیگر هم کمتر از هشت لیوان در روز ممکن است کافی باشد.با این ابزار دیگر زمان نوشیدنتان را عقب نیاندازید.

آرگونومی بدن هنگام کار با کامپیوتر

آرگونومی هنگام کار با کامپیوتر
آرگونومی هنگام کار با کامپیوتر

فرم بدن انسان برای زیاد نشستن اصلا مناسب نیست!

آرگونومی پشت کامپیوتر شامل طراحی و تنظیمات محیط کار است که برای جلوگیری از بروز مشکلات ارگونومیکی مانند درد گردن، درد شانه، درد پشت و درد مچ دست در افراد کاربران کامپیوتر انجام می‌شود. برای این منظور، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

تنظیم ارتفاع صندلی: صندلی شما باید ارتفاع مناسبی داشته باشد که اجازه دهد که پاهای شما به طور کامل روی زمین قرار بگیرند و ساق‌های شما به طور عمودی و راست بوده و وزن شما را به طور مناسب توزیع کند.

تنظیم ارتفاع میز: میز شما باید در ارتفاعی باشد که قابل تنظیم باشد تا مطابق با ارتفاع صندلی شما باشد. همچنین، فاصله کافی بین شما و میز باید وجود داشته باشد تا بتوانید به راحتی دستهای خود را بر روی میز قرار دهید.

تنظیم ارتفاع صفحه نمایش: صفحه نمایش شما باید در ارتفاع مناسبی قرار گیرد تا بتوانید به راحتی به آن نگاه کنید و گردن و چشمان شما را کمتر از حد لازم درگیر کند. به عنوان مثال، برای کاهش فشار روی چشمان، صفحه نمایش شما باید در ارتفاعی قرار گیرد که نیاز به خم شدن گردن شما را کاهش دهد.

استفاده از کیبورد و موس مناسب: کیبورد و موس شما باید با دقت و به طور متناسب با دست‌های شما انتخاب شوند تا به راحتی بتوانید از آن‌ها استفاده کنید و درد مچ دست و شانه را کاهش میدهد.

 

محاسبه روزانه کالری فردی

چه هدف شما کاهش وزن، افزایش وزن یا حفظ وزن فعلی باشد ماشین حساب ما به کارتان می آید. این ماشین حساب از جنسیت، وزن، قد و سن شما برای تعیین میزان کالری مورد نیاز برای سوخت بدن برای فعالیت روزانه استفاده می کند.

بدین ترتیب بر اساس اطلاعات ورودی شما کالری مورد نیاز برای افزایش وزن را اضافه، یا کالری مورد نیاز برای کمک به کاهش وزن را کم می کند. همچنین می تواند مشخص کند که برای حفظ وزن نیز چه مقدار کالری باید بدست بیاورید. وارد کردن اطلاعات دقیق می تواند به تعیین نیازهای کالری روزانه شما کمک کند پس حتی المقدور اطلاعات را دقیق وارد کنید.

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، میزان کاهش وزن سالم 0.5 تا 2 پوند در هفته است.

Result

چگونه محاسبه کنیم که چاق هستیم؟

برای محاسبه چاقی، می‌توانید از دو شاخص مختلف استفاده کنید: شاخص توده بدنی (BMI) و محیط دور کمر.

شاخص توده بدنی (BMI) یک شاخص ساده است که با توجه به قد و وزن شما محاسبه می‌شود. برای محاسبه این شاخص، وزن شما به کیلوگرم و قد شما به متر نیاز دارید. فرمول محاسبه BMI برابر است با وزن شما به کیلوگرم تقسیم بر مربع قد شما به متر. برای مثال، اگر قد شما 1.70 متر و وزن شما 75 کیلوگرم باشد، BMI شما برابر خواهد بود با:

BMI = وزن / (قد × قد) = 75 / (1.70 × 1.70) = 25.95

به طور کلی، افراد با BMI بین 18.5 تا 24.9 به عنوان نرمال شناخته می‌شوند. افراد با BMI بین 25 تا 29.9 به عنوان اضافه وزن شناخته می‌شوند، و افراد با BMI بالاتر از 30 به عنوان چاق شناخته می‌شوند.

همچنین، محیط دور کمر هم یک شاخص مهم برای اندازه‌گیری چاقی است. برای اندازه‌گیری محیط دور کمر، شما باید محیط دور خود را در نقطه ای که بین استخوان هیپ و زیر ناف قرار دارد اندازه بگیرید. برای زنان، محیط دور کمر بیشتر از 80 سانتیمتر و برای مردان بیشتر از 94 سانتیمتر به عنوان چاقی شناخته می‌شود.

به هر حال، بهتر است با پزشک خود در مورد وزن و شاخص‌های مربوط به آن صحبت کنید. او می‌تواند براساس سن، جنسیت، قد، وضعیت سلامتی و سایر عوامل برای شما یک برنامه تناسب اندام مناسب ترسیم کند.

لینک ما را به اشتراک بگذارید

پیگیری مشکلات

ابزارهای پلتفرم بوی همواره تلاش می کنند تا یک ابزار بی عیب و نقض باشند و از هرگونه اشتباه و یا مشکلات فنی جلوگیری کنند.

حال چنانچه مشکلی در این بخش برای شما رخ داده می توانید ، با پر کردن این فرم مشکل خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت برای رفع و پیگیری این مسله با شما ارتباط برقرار کنیم.

    کلیه ابزارهای وب سایت پلتفرم بوی مرتبا به روز رسانی شده و کاملا به زبان فارسی هستند. همچنین در هر بخش راهنمای نحوه استفاده برای راحتی استفاده شما کاربران قرار داده شده است.

    کلیه ابزارهای آنلاین

    این ابزار را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید