Result

زبانه نشانه گذاری مارک دان چیست ؟

Markdown یک زبان قالب بندی متن ساده است که هدف آن آسان کردن نوشتن در محیط اینترنت است. فلسفه پشت Markdown این است که اسناد متنی ساده باید بدون برچسب‌ها قابل خواندن باشند، اما همچنان باید راه‌هایی برای اضافه کردن اصلاح‌کننده‌های متن مانند فهرست‌ها، بولد، مورب و غیره وجود داشته باشد. ویرایشگرهای فعلی، از متن غنی استفاده می کنند که بعداً برای درست خوانده شدن به HTML تبدیل می شوند.

آیا زبان نشانه گذاری آشناست ؟

شما بارها از این ابزار در سراسر محیط اینترنت استفاده کرده اید، یعنی بدون اینکه متوجه شوید با Markdown روبرو شده اید.می پرسید کجا ؟ به طور مثال چت فیس بوک، اسکایپ و ردیت، یا پیام رسان واتس آپ همگی به شما امکان استفاده از طعم های مختلف Markdown برای قالب بندی پیام هایشان را داده اند و شما بدون اینکه بدانید زبانه نشانه گذاری در آنها استفاده شده پیام خود را ارسال کرده اید.

آیا استفاده از زبان مارک دان آسان است ؟

به جای توضیح دادن سریعا برای شما یک مثال ساده می زنیم : مثلا برای پررنگ کردن کلمات به سادگی آنها را در * (ستاره) قرار دهید.به همین راحتی . باقی دستورات را به مرور یاد بگیرید.

به طور کلی در همه موارد، Markdown یک راه عالی برای نوشتن برای وب با استفاده از متن ساده است.

چرا ابزار MARKDOWN مناسب است ؟

با توجه به رشد روزافزون ابزار ویرایشگرهای متن، ما دائماً به فکر راه‌هایی برای بهبود نمایش متن هستیم. بنابراین بنا به درخواست کاربران ابزار Markdown را در اختیارشان قرار دادیم. ابزار نشانه گذاری پلتفرم بوی شامل پشتیبانی کامل از برجسته کردن متون، ویرایش و پیش نمایش با کلیه قابلیت های Markdown است!

روش استفاده از زبان نشانه گذاری

نشانه گذاری
نشانه گذاری

فرمت بندی یک بلاک

از Markdown می توان برای ایجاد ویژگی های مختلف در سطح بلوک استفاده کرد، مانند:

  • # برای ایجاد تگ H1 استفاده کنید
  • ## برای ایجاد تگ H2 استفاده کنید
  • – [ ] چک باکس بدون علامت
  • – [x] چک باکس با علامت
  • درج تصویر ![Image of Hubot](آدرس تصویر)
  • کلفت کردن کلمه یا متن **bold**

 

این ابزار را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید