ساخت آنلاین فایل roobots.txt

Result

فایل Robots.Txt چیست ؟

Robots.txt فایلی است که حاوی دستورالعمل هایی در مورد نحوه خزیدن یک وب سایت را مشخص می کند. همچنین به عنوان پروتکلی برای حذف ربات موتورجستجوها شناخته می شود، و این استاندارد توسط سایت ها استفاده می شود تا به ربات ها بگوید کدام قسمت از وب سایت آنها نیاز به فهرست بندی دارد و به کجاها نباید سرک بکشد.

توسط این فایل می‌توانید مشخص کنید که کدام قسمت از سایتتان را نمی‌خواهید توسط این خزنده‌ها پردازش شوند. چنین صفحاتی که حاوی محتوای تکراری یا در حال توسعه هستند هم در این فایل می توانید تعریف کنید.

داخل فایل ربوت چه چیزهایی قرار می گیرد ؟

یک فایل Robots.txt حاوی “User-agent” است و در زیر آن می توانید دستورالعمل های دیگری مانند “Allow”، “Disallow”، “Crawl-Delay” و غیره را بنویسید.

اگر این دستورها به صورت دستی نوشته شود، ممکن است زمان زیادی طول بکشد و درصد خطا بالاتر می رود و از آنجایی که وجود خطا در چنین فایلی باعث افت سئو می شود، پیشنهاد می کنیم از این ابزار استفاده کنید.

کاربرد Robot Txt در سئو چیست؟

آیا می دانید آپلود همین این فایل کوچک راهی برای بهتر کردن رتبه سئو برای وب سایت شماست؟

اولین فایلی که ربات های موتور جستجو به آن نگاه می کنند، فایل ROBOT TXT است، اگر این فایل پیدا نشد، احتمال زیادی وجود دارد که خزنده ها تمام صفحات سایت شما را ایندکس نکنند. وقتی صفحات بیشتری را با کمک دستورالعمل‌های کوچک اضافه می‌کنید شانس ایندکس شدنشان به مراتب بیشتر است.

موتور جستجوهایی مثل Google با خزیدن کار می‌کنند و میزان خزش یک BOT برای هر سایت هم محدود است. محدودیت خزیدن تعداد زمانی است که خزنده‌ها در یک وب‌سایت صرف می‌کنند، اما اگر گوگل متوجه شود که خزیدن در سایت شما بعضا به دلیل صفحات زیاد یا بیهوده زمان زیادی را می خواهد سایت را کندتر می‌خزد.

این کندتر به این معنی است که هر بار که گوگل ربات خزنده را ارسال می کند، فقط چند صفحه از سایت شما را بررسی می کند و آخرین پست شما تا دیده شدن زمان زیادی را می برد تا ایندکس شود. برای حذف این محدودیت، وب سایت شما باید نقشه سایت و فایل robots.txt داشته باشد.

این فایل‌ها با بیان اینکه کدام لینک‌های سایت شما نیاز به توجه بیشتری دارند، روند خزیدن را تسریع می‌کنندو در نتیجه با ایندکس سریعتر رتبه سئو نیز زودتر بهبود می یابد.

اگر فایل را به صورت دستی ایجاد می کنید، باید از دستورالعمل های استفاده شده در فایل آگاه باشید. حتی می توانید بعداً پس از یادگیری نحوه کار آنها، فایل را تغییر دهید.

 

پیگیری مشکلات

ابزارهای پلتفرم بوی همواره تلاش می کنند تا یک ابزار بی عیب و نقض باشند و از هرگونه اشتباه و یا مشکلات فنی جلوگیری کنند.

حال چنانچه مشکلی در این بخش برای شما رخ داده می توانید ، با پر کردن این فرم مشکل خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت برای رفع و پیگیری این مسله با شما ارتباط برقرار کنیم.

    کلیه ابزارهای وب سایت پلتفرم بوی مرتبا به روز رسانی شده و کاملا به زبان فارسی هستند. همچنین در هر بخش راهنمای نحوه استفاده برای راحتی استفاده شما کاربران قرار داده شده است.

    کلیه ابزارهای آنلاین

    این ابزار را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید