وب درایور گوگل کروم

وب درایور یک برنامه exe برای راه اندازی بسیاری از برنامه های تحت ویندوز است که معمولا با زبان سی شارپ نوشته شده اند.نسخه های وب درایور گوگل کروم به طور مرتب با بروز رسانی های مختلف ممکن است از کار بیافتند لذا دانلود آخرین نسخه همیشه لازم و ضروریست.

دانلود از سرور پلتفرم بوی

دانلود کروم وب درایور Chrome driver

در بسیاری از ربات های نوشته شده در برنامه های فروشگاه پلتفرم بوی شما نیاز دارید تا از به روز بودن نسخه کروم و وب درایورهای خود مطمئن شوید. در صورتی که وب درایور ندارید یا با نسخه فعلی برنامه شما یکسان نیست می توانید از این قسمت کلیه کروم وب درایورها را نصب کنید.

WebDriver یک ابزار منبع باز برای آزمایش خودکار برنامه های وب در بسیاری از مرورگرها است. قابلیت های پیمایش به صفحات وب، ورودی کاربر، اجرای جاوا اسکریپت و بسیاری موارد دیگر را فراهم می کند. ChromeDriver یک برنامه مستقل است که پروتکل WebDriver را برای برنامه های نوشته شده با Chromium را پیاده‌سازی می‌کند.

چنانچه مرورگر فعلی شما کروم نیست و نیاز به برنامه نویسی و وب درایور آن دارید پیشنهاد میکنیم از بخش لندینگ اپ پلتفرم بوی اقدام به دانلود مرورگر گوگل کروم در بخش نرم افزارها نمایید.

روش استفاده

به طور مثال  برای نسخه های زیر:

  • اگر از Chrome نسخه ۱۰۹ استفاده می کنید، لطفا ChromeDriver 109.0.5414.25 را دانلود کنید.
  • اگر از Chrome نسخه ۱۰۸ استفاده می کنید، لطفا ChromeDriver 108.0.5359.71 را دانلود کنید.
  • اگر از Chrome نسخه ۱۰۷ استفاده می کنید، لطفا ChromeDriver 107.0.5304.62 را دانلود کنید.
دانلود آخرین نسخه کروم وب درایور ۱۱۲
دانلود کروم درایور

روش نصب

معمولا روش نصب وب درایور برای برنامه های پلتفرم بوی یکسان است. برای استفاده از این فایل ابتدا بر روی برنامه موردنظر خود (در دکستاپ یا آیکون برنامه در استارت منو) راست کلیک کرده و گزینه open file in location را انتخاب کنید. اکنون در پنجره باز شده پوشه webdriver را پیدا کرده و فایل دانلود شده وب درایور را که با پسوند zip می باشد را استخراج کرده و فایل chromedriver.exe را جایگزین فایل قبلی نمایید. به طوری که پس از اتمام کار تنها فایل chromedriver.exe می بایست در پوشه webdriver قرار گرفته باشد.اکنون میتوانید از برنامه استفاده نمایید.

لیست دانلودهای کروم وب درایور

گوگل کروم وب درایور
گوگل کروم وب درایور

لینک و دسترسی های بیشتر در پلتفرم بوی

فروشگاه و خریدنی

خدمات پلتفرم بوی

آموزش و کمک آموزشی

برای سلامتی و تندرستی

توسعه دهندگان

ابزارهای ویژه

هنر و سرگرمی

درباره پلتفرم بوی

پشتیبانی و سرویس دهی

پرداخت 

درباره پلتفرم بوی

پشتیبانی و سرویس دهی

پرداخت